بخش های مربوطه معاونت پژوهشی (کمیته تحقیقات دانشجویی)
واحد ابداع و اختراع:
این نقش جهت یاری به پرورش فکر و ایده های پیش پا افتاده تا بروز یک اختراع سودمند، ثبت آن اختراع و کمک به روش های تجاری سازی و تولید انبوه آن راه اندازی شده است. از جمله اهداف این بخش برگزاری کارگاه ها و کلاس های پرورش ایده و نوآوری نظام یافته بر اساس نیازهای انسانی می باشد که در اسرع وقت (ترجیحاً آبان ماه) کارگاه پیشبرد یک فکر تا بروز یک اختراع و همچنین اصول TRIZ را خواهیم داشت.
واحد آموزش (کارگاه ها):
واحد کارگاه ها به طور مستمر در طول سال تحصیلی، کارگاه ها و دوره های آموزشی، پژوهشی و تحقیقات را برگزار می نماید. برخی کارگاه ها نیز به درخواست دانشجویان عزیز برگزار خواهد شد، از جمله کمک های اولیه، Powerpoint، CPR و .... این واحد در نظر دارد کارگاه های ایده پردازی و روش تحقیق مقدماتی را برای دانشجویان جدیدالورود و کارگاه را نیز در صورت امکان برای اعضای کمیته تحقیقات برگزار نماید.
واحد آموزش (Journal Club):
در این بخش هر ماه یک مقاله از یک مجله معرفی می شود. دو هفته قبل از ارائه مقاله، شرکت کنندگان جهت دریافت مقاله به کمیته تحقیقات مراجعه کرده و در یکی از 4 گروه Introduction، Method، Discussion، Result قرار می گیرند، سپس در جلسه ای با حضور دانشجویان و اساتید، تمام قسمت های مقاله بررسی می شود. هدف اصلی این جلسات آشنایی با مقالات موجود در مجلات مختلف و به دست آوردن ایده جدید است.
واحد انتشارات:
انتشار مجلات و خبرنامه های کمیته تحقیقات توسط این واحد انجام می گیرد. فصل نامه..........و خبرنامه............دو نمونه از انتشارات این واحد می باشند که به ترتیب چاپ مقالات ارسالی به واحد نشریات و خبرهای آموزشی _ پژوهشی کمیته در آنها صورت می گیرد. با مراجعه به آدرس اینترنتی www.galen.hbi.ir می توانید مقالات پذیرفته شده را به صورت online مشاهده نمایید. 
واحد پژوهش (Research Groups):
گروه های تحقیقاتی با هدف ایجاد گروه هایی از تعداد افرادی که علاقه مند به همکاری در یک زمینه خاص می باشند و قادر به انجام طرح های تحقیقاتی در آن زمینه هستند، تشکیل شده است. مهرماه نیز روند عضوگیری دانشجویان جدیدالورود در برنامه ی کاری است که پس از آن هم فعالیت دانشجویان عزیز با همکاری اساتید محترم آغاز خواهد شد.
واحد پژوهش (برگزاری شورای پژوهشی):
واحد پژوهش کمیته تحقیقات واحدی است که نقش بسزایی در پیشرفت علمی _ پژوهشی محققان دارد. دانشجویان پس از آموزش دیدن در زمینه نگارش پروپوزال، طرح های خود را تحویل داده و پس از ویرایش نهایی در این واحد، برای داوران مربوطه فرستاده می شود. طرح پس از داوری و برطرف شدن اشکال های علمی، در جلسه شورای پژوهشی مطرح شده و در صورت تصویب و تأیید نهایی افراد حاضر در جلسه آماده اجرا می باشد.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-10-27 11:44        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ